Esmeralda, harmaa
Esmeralda, harmaa
Esmeralda, harmaa
-25%

Esmeralda, harmaa

25 % alennus
48,90 € 65,20 €
sis. 24 % ALV
Esmeralda, harmaa
Toimitus 7-21 arkipäivää

Helppohoitoisella Esmeralda matolla luot tyylikkään sisustuksen. Esmeralda on ajaton ja helppohoitoinen. Se palvelee sinua uskollisesti monia vuosia. Esmeralda maton loimi on huovutettua villaa ja kude paperinarua. Matto on käsitelty likaa hylkiväksi. Maton reunat on kantattu leveällä chenille -kantilla. Pohjassa on liukumaton EVAPOLYTEX®, joka tekee matosta ryhdikkään. 


Materiaali: 45% villa ja 55% paperinaru

 

Vakiokoot: 80x150 cm, 80x200 cm, 80x250 cm, 133x200 cm, 160x230 cm. Muut koot tehdään tilauksesta erikseen, eikä niillä ole palautusoikeutta.

 

Hoito-ohje: Imurointi ja tarvittaessa tuuletus. Tahrojen poisto tuoreeltaan puhtaalla, kostealla liinalla, ei hankausta.


Pesuohje: Kuivapesu vaahdolla tai hellävarainen ammattimainen tasovesipesu max. +30°C miedolla hienopesuaineliuoksella. Ei liotusta tai hankausta. Huolellinen huuhtelu runsaalla vedellä. Ylimääräinen vesi poistetaan esim. telapuristimella. Matto muotoillaan kosteana ja kuivatetaan ilmavasti tasossa. Ei saa taittaa.


Pohjaus: EVAPOLYTEX®


Pohjattu matto ei lipsu eikä rypisty

  • Pohjatuissa matoissa on EVA- tai EVAPOLYTEX -pohjaus, joka pitää maton ryhdikkäänä ja estää maton liukumisen jalan alla. Pohjaus on hajuton eikä jatä jälkiä lattiaan. Lattialämmityskään ei sitä haittaa. Pohjaus ei myöskään pölyä eikä murene.
  • EVA-pohjaus tehdään kuumentamalla sirotejauho maton alapintaan kiinni. EVA on lyhenne sanoista etyleeni-vinyyli-asetaatti. Samaa materiaalia käytetään mm. elintarviketeollisuuden pakkauksissa. Tämä pohjausmenetelmä on valittu yhteistyössä VTT:n kanssa. EVAPOLYTEX-pohjauksessa on kiinnitetty lisäksi huopa maton pohjaan ja näin matosta on saatu hieman joustavampi, pehmeämpi ja tiiviimpi.
Arvostellaksesi tuotteen sinun pitää kirjautua sisään.
Samankaltaisia tuotteita